Twitter Hesapları Nasıl Doğrulanır?
Twitter'da, bazı kullanıcıların adlarının yanında onay işareti bulunan küçük mavi bir...
Sosyal Ağlar | 21 Mart 2023, Salı

Twitter Hesapları Nasıl Doğrulanır?

Twitter’da, bazı kullanıcıların adlarının yanında onay işareti bulunan küçük mavi bir rozeti vardır. Onay işaretli bu mavi rozet, hesabın Twitter tarafından doğrulandığını ve gerçek bir kamuya ait kişinin veya önemli bir işletmenin hesabı olduğunu gösterir.

Twitter doğrulaması, kullanıcılara hesabın gerçekten temsil ettiğini iddia ettiği kişi veya şirkete ait olduğunu garanti eder. Bu, ünlü isimlerin kötüye kullanılmasını önlemeye yardımcı olur ve platformda şeffaflık sağlar. Ancak doğrulanmış bir Twitter hesabı almanın prosedürü nedir? Aşağıda mavi doğrulama sembolünü almak için geçmişte nasıl yapıldığını ve şimdi nasıl yapıldığını açıklayacağız.

TWİTTER HESABI NASIL DOĞRULANIR

Bir Twitter hesabının doğrulanması, bir kullanıcının platform içinde gerçekliğini kanıtlayabildiği süreçtir. Doğrulanmış bir hesap, Twitter tarafından hesabın başarılı bir kamu yararına, kuruluşa, işletmeye veya işletmeye ait olduğunun bir göstergesidir.

Bir Twitter hesabını doğrulamak için bir kullanıcının öncelikle gerçek bir kişi veya marka olduğunu doğrulaması gerekiyordu. Bu nedenle çevrimiçi bir form doldurmak, ilgili belgeleri eklemek, konum, e-posta adresi, telefon numarası ve daha fazlasını sağlamak gerekliydi.

Talep gönderildikten sonra Twitter, doğrulamadan önce doğrulayıcı olmadan ek bilgiler de talep edebilir. Kullanıcı, bir hesabı onaylarken kullanıcı adının yanında hesabın doğrulanmış olduğunun açık bir işareti olan mavi bir rozet görebilir.

Twitter hesabınızı doğrulamak için öncelikle şu adımları uygulamanız gerekiyordu:

  1. Hesabınızın Twitter’ın doğrulama gereksinimlerini karşıladığından emin olun. Bu gereksinimler eksiksiz bir profil, profil fotoğrafı, kapak fotoğrafı ve onaylanmış e-posta adresi ve telefon numarasını içerir.
  2. Twitter hesabınıza giriş yapın ve “Ayarlar ve gizlilik”e gidin.
  3. “Hesap” ve ardından “Hesabımı doğrula”yı seçin.
  4. Tam adınız, hesap açıklamanız ve hesabınızın doğrulanması gerektiğini düşündüğünüz neden gibi istenen tüm bilgileri girin.
  5. Pasaport veya ehliyet gibi kimliğinizi kanıtlayan resmi bir kimlik belgesi yükleyin.
  6. Doğrulama isteğini gönderin ve Twitter’ın incelemesini bekleyin.

Twitter, isteğinizi inceledi ve hesabınızı doğrulayıp doğrulamamaya karar verdi. Doğrulama biraz zaman alabilirdi ve hesabın doğrulanacağına dair bir garanti yoktu. Twitter’ın, hizmet koşullarından birinin ihlal edildiğine kanaat getirmesi halinde, herhangi bir zamanda bir hesabın doğrulamasını iptal etme hakkını saklı tuttuğunu unutmayın.

Twitter’ın Elon Musk tarafından satın alınmasının ardından, Twitter profilleri için mavi rozet verme sistemi Kasım 2022’de değiştirildi: şimdi bu doğrulamalar, Twitter Blue aboneliğine abone olunarak elde ediliyor .

Twitter Blue, Twitter’ın ücretli kullanıcılar için premium aboneliğidir. Twitter Blue abonesi olmak için, Twitter Blue web sitesini ziyaret etmeniz yeterlidir ve abonelik ödendikten sonra, kullanıcılar bir dizi avantaja erişebilecektir: daha fazla içerik güvenliği, tweet göndermek için gelişmiş protokollere daha fazla erişim, özel hizmetlerden oluşan bir kitaplık ve bir çok daha verimli müşteri hizmetleri.

Kullanıcılar, Twitter Blue’ya katılarak profil sayfalarında ve tüm tweet’lerinde görünecek özel bir rozet alacaklar. Rozet, premium üyeliğin en büyük avantajlarından biridir ve Twitter Blue abonelerine ayrıcalığı teşvik etmede önemli bir adımdır.

Yorumlar

Sohbet odaları