Instagram Mağazası: Öğeler için nasıl ödeme yapılır?
Instagram Mağazası: Öğeler için nasıl ödeme yapılır Sosyal medya platformlarının,...
Sosyal Ağlar | 10 Mayıs 2023, Çarşamba

Instagram Mağazası: Öğeler için nasıl ödeme yapılır?

Instagram Mağazası: Öğeler için nasıl ödeme yapılır?

Instagram Mağazası: Öğeler için nasıl ödeme yapılır?

Sosyal medya platformlarının, özellikle Instagram ve Facebook’un yükselişi, içerik tüketme ve çevrimiçi alışveriş yapma şeklimizi değiştirdi. Bu sosyal ağlar, kullanıcılara uygulamadan çıkmadan sadece birkaç tıklamayla ürün satın alabilecekleri sorunsuz bir alışveriş deneyimi sunmak için geliştirildi.

Kullanıcılar Instagram’da bir ürün etiketine tıkladıklarında, ürün adı, fiyatı, açıklaması ve aynı mağaza tarafından satılan diğer ilgili ürünlerin bulunduğu sayfaya yönlendirilirler. Kullanıcı ayrıca beğendiği bir ürünü paylaşabilir veya kaydedebilir. Platformun en önemli avantajı, kullanıcıların satın alma işlemlerini Instagram’dan ayrılmadan tamamlayabilmesidir.

Instagram uygulamasından çıkmadan nasıl satın alınır?

Kullanıcıların ürün satın almak, bağış yapmak, arkadaşlarına para göndermek ve çevrimiçi mağazalardan ürün satın almak için Profil Ayarları bölümünde tercih ettikleri ödeme yöntemini belirtmeleri gerekir.

Kredi veya banka kartı, PayPal veya Shop Pay arasından seçim yapabilirler. Ödeme yöntemini seçmek için Siparişler ve Ödemeler bölümüne gidin ve Ödeme Yöntemleri düğmesine basın.

Facebook Pay, Facebook hesabı olan herkesin kullanabileceği ücretsiz bir seçenektir ve hiçbir ücret ödemeden güvenli işlemler sunar.

Bu yazıda, Meta uygulamalarında nasıl ödeme yapacağınızı öğreneceksiniz. Bu hizmet şu anda birkaç ülke ile sınırlı olsa da gelecekte daha geniş bir kitleye yayılması bekleniyor.

Kredi kartı veya PayPal

En hızlı ve en kolay iki ödeme yöntemi, bir kredi veya banka kartını veya bir PayPal hesabını birbirine bağlamaktır.

Kullanıcılar, Facebook hesaplarını banka kartlarına veya PayPal hesaplarına bağlayabilir, ancak bazı bankalar her işlem için ücret alabilir. Daha fazla ayrıntı için bankanızla iletişime geçmenizi öneririz.

Bir ödeme yöntemi seçmek için, kullanıcılar kredi veya banka kartları için kart numaralarını, son kullanma tarihlerini ve CVV kodlarını veya PayPal için e-posta adreslerini veya telefon numaralarını sağlamalıdır. Sistem, hesabı onaylamak için bir güvenlik kodu isteyecektir.

 

Mağaza Ödemesi

Shop Pay, Instagram ve Facebook’ta alışveriş yapmanın en güvenli yollarından biridir. Bu platformlarda işlem yapan tüm Shopify satıcıları tarafından kullanılabilir ve artık Shop Pay’e Facebook’ta bir ödeme seçeneği olarak da erişilebilir.

Shopify, Shop Pay’i platformlarında ödeme için kullanmanın %70 daha hızlı olduğunu iddia ediyor. Kullanıcıların satın alma işlemlerini tek bir tıklamayla tamamlamalarına ve önemli fatura ve nakliye bilgilerini güvenli bir şekilde depolamasına ve şifrelemesine olanak tanıyarak, ödeme formlarını doldurarak daha iyi harcayabileceğiniz zamandan tasarruf etmenizi sağlar.

Ek bir avantaj, satın almaları izlemenin, güncellemeleri almanın ve siparişleri yönetmenin kolaylığı ve basitliğidir.

Instagram Direct’te nasıl ödeme yapılır?

Instagram Direct’te bir satıcı müşterinin isteğine yanıt verebilir, bir siparişi kabul edebilir, ödeme alabilir ve sipariş takibi ayrıntılarını gönderebilir.

Örneğin, bir şirket, müşterilerle Instagram Direct aracılığıyla etkileşim kuran bir satış müdürü çalıştırırsa, tüm konuşmalar tek bir sohbet odasında gerçekleştiği için iletişimlerinin etkinliğini izlemek basitleşir.

Sohbet odası, alıcıların bir şeyi açıklığa kavuşturmak veya siparişlerinin durumunu kontrol etmek için daha sonra geri dönmelerine olanak tanır.

 

Yorumlar

Sohbet odaları