HABER AKILLI TELEFONLAR Facebook: Akıllı telefona HD fotoğraflar nasıl yüklenir
FACEBOOK'TA YÜKSEK ÇÖZÜNÜRLÜKLÜ FOTOĞRAFLAR NASIL YÜKLENİR VE YAYINLANIR FACEBOOK...
Sosyal Ağlar | 21 Mart 2023, Salı

HABER AKILLI TELEFONLAR Facebook: Akıllı telefona HD fotoğraflar nasıl yüklenir

FACEBOOK’TA YÜKSEK ÇÖZÜNÜRLÜKLÜ FOTOĞRAFLAR NASIL YÜKLENİR VE YAYINLANIR? FACEBOOK UYGULAMASI GÜNCELLENDİ VE AKILLI TELEFONLARA BİLE HD GÖRÜNTÜLER EKLEME OLANAĞI SUNUYOR.

Facebook Uygulaması , Android ve iOS kullanıcıları için yeni olanaklar sunacak şekilde güncellendi . Artık fotoğrafları yüksek kalitede HD olarak yükleyebilirsiniz .

Facebook, kullanıcılar tarafından sosyal ağda yüklenen fotoğraflar için her zaman  sıkıştırma algoritmalarını entegre etmiştir  . Bu algoritmalar, fotoğrafın kalitesini olabildiğince sıkıştırarak korumaya, yerden tasarruf etmeye ve hızlı fotoğraf yüklemeye izin vermeye çalışır: sonuç, genellikle fotoğrafların güzelliğinin hakkını vermeyen daha düşük kaliteli fotoğraflardır.

Ancak şimdi, en son güncellemeyle, akıllı telefonlardan resim yüklemek , web sürümüne daha benzer hale geldi . Aslında, mobil cihazlarda fotoğraflar maksimum 2048 x 1152 piksel çözünürlüğe sahip olabilir ve artık sıkıştırma nedeniyle bozulmaz.

Akıllı telefonda Facebook’a HD olarak nasıl fotoğraf yüklenir?
Uygulamanın yeni Facebook işlevi en son güncellemeye entegre edilmiştir. Bu , Google Play Store’dan veya iTunes App store’dan indirilebilir .

Güncelleme tamamlandıktan sonra, tüm kullanıcılar yeni seçeneği beğenilerine göre etkinleştirebilir veya devre dışı bırakabilir. Aslında, işlev Facebook’un “video ve fotoğraf” ayarları bölümünden yönetilebilir.

Yorumlar

Sohbet odaları