Görüntülü Aramalar için Skype Benzeri Programlar
Telefonda giderek daha az konuşuyoruz Bu eğilimin suçu, sesli konuşmalar yerine emojileri ve...
Sosyal Ağlar | 21 Mart 2023, Salı

Görüntülü Aramalar için Skype Benzeri Programlar

Telefonda giderek daha az konuşuyoruz. Bu eğilimin suçu, sesli konuşmalar yerine emojileri ve kısa cümleleri tercih eden mobil anında mesajlaşma uygulamalarında bulunabilir.

WhatsApp, Telegram veya Line gibi uygulamalara olan bu bağımlılık, kullanıcının arkadaşlarından veya ailesinden hızlı yanıtlar almaktan memnun olduğu veya işe gitmek veya beklemek gibi boş zamanlarında eğlence aradığı mobil ve hiper bağlantılı bir bağlamda amaçlanmaktadır. doktor ziyareti için

Bu kullanımların ötesinde, birçoğu hala daha özel koşullarda telefon görüşmesi yapmak için eve gitmeyi bekliyor. Hem internet üzerinden görüntülü görüşme yapıp , operatörlere ödedikleri tarifelerden faydalanabilecekken neden konvansiyonel telefon hattını kullansınlar?

Bir görüntülü arama ayarlamak için yalnızca üç şeye ihtiyacınız vardır: ağa bağlı bir cihaz, bir kulaklık (gerekli değildir, ancak çok fazla gürültüyü ortadan kaldırdığı için kullanımları uygundur) ve ücretsiz bir VoIP uygulaması (IP Üzerinden İngilizce Ses).

Skype, en popüler VoIP programlarından biridir, ancak bu teklifin başka ücretsiz alternatifleri de vardır.

GÖRÜNTÜLÜ ARAMALAR İÇİN SKYPE BENZERİ PROGRAMLAR

1.- YÜZ ZAMANI

 Bu şirketin  masaüstü  ve  dizüstü bilgisayarlarından veya iPhone ve iPad’lerden  kullanılabilen  Apple dünyasını sevenler için bir seçenektir  İkinci durumda, yalnızca iOS kullanıcıları arasında arama ve video konferans yapmanıza izin verir.

2.GOOGLE HANGOUT’LARI

 Android ve iOS işletim sistemlerini çalıştıran mobil cihazların yanı sıra herhangi bir PC ve dizüstü bilgisayarda kullanılabilir . Kullanıcıları, özellikleri arasında, çevrimiçi kurslar ve seminerler  için çok kullanışlı olan, farklı kullanıcılar için  grup görüntülü görüşme ve canlı yayın yapma olasılığını öne çıkarıyor   .

3. ICQ

 1996 yılında oluşturulan, internetteki ilk anlık mesajlaşma programlarından biriydi  . Artık hem iOS hem de Android bilgisayarlardan ve mobil cihazlardan görüntülü aramayı da içeriyor .

4. JİTSİ

 Hiçbir şey indirmeden kullanılabilen alternatif  ve çapraz platform  açık kaynak (Windows, Mac ve Linux bilgisayarlar için) . Bunu yapmak için bir Chrome sekmesi açın ve  http://meet.jit.si yazın  .  Tüm çağrıları ve mesajları şifrelediği ve kullanıcının farklı güvenlik seviyeleri yapılandırmasına izin verdiği için , iletişimlerini güvence altına almakla daha çok ilgilenenler için tercih edilen seçenektir  .

5. OOO

12 katılımcıya kadar grup görüşmeleri,  Oovoo’nun ana varlıklarından  biridir  , bu da görüntülü aramaları kaydetmenize, ekranınızı paylaşmanıza ve kişilere görüntülü mesajlar göndermenize olanak tanır. Her tür bilgisayar ve Android ve iOS cihaz için kullanılabilir.

6. TANGOLAR

Akıllı telefon dünyasına  odaklanan bu uygulama , Windows bilgisayarlar için de mevcut olsa da  Android, iOS, Blackberry ve Kindle cihazlarla   uyumludur  . Arama ve görüntülü arama yapmanızı, sohbet etmenizi ve mesaj göndermenizi sağlar.

7. TOKSİN

Jitsi gibi,  Tox da  kullanıcıları arasındaki iletişimi güvence altına almak için bir şifreleme sistemi kullanan açık kaynaklı  bir  araçtır. Kullanıcılar arasında mesajlaşma, arama ve dosya aktarımı sunar.

8.VİBER

Çok çeşitli masaüstü, dizüstü ve mobil cihazlar için kullanılabilen  Viber , birkaç yıl önce VoIP arama seçeneği sayesinde anlık mesajlaşma uygulamalarından  ayrılmaya başladı  . Artık görüntülü görüşmeleri de içeriyor.

9.WEBEX

Daha çok kurumsal ortama yönelik olan bu  Cisco aracının , WebEx  Meeting Basic adlı ve web kameranızı aynı anda en fazla üç kişiyle paylaşabileceğiniz ücretsiz   bir sürümü vardır  .

10.WECHAT

Akıllı telefonlar  ve Mac bilgisayarlar  için versiyonları bulunan  bu uygulamaWhatsApp, Instagram, Facebook ve Twitter’ın bir kombinasyonu  olarak sunulmakta olup   görüntülü arama hizmeti de sunmaktadır.

Yorumlar

Sohbet odaları