Elon Musk, Twitter’ı satmaya istekli olacağını itiraf etti
Elon Musk, Twitter'ı satmaya istekli olacağını itiraf etti Twitter her seferinde biraz daha...
Sosyal Ağlar | 16 Nisan 2023, Pazar

Elon Musk, Twitter’ı satmaya istekli olacağını itiraf etti

Elon Musk, Twitter’ı satmaya istekli olacağını itiraf etti

Twitter her seferinde biraz daha kırılıyor.

Görünüşe göre Twitter’ın şu anki CEO’su Elon Musk, birkaç ay önce 44 milyar dolara satın aldığı sosyal ağdan biraz bıkmış, çünkü yakın tarihli bir röportajda onu kendi şartlarıyla satmaya istekli olduğuna dair güvence verdi. . ve koşullar.

Bunu BBC teknoloji muhabiri James Clayton ile neredeyse bir saat süren bir sohbette söyledi. ” Şu anda biri benim ödediğim fiyata Twitter’ı satın almayı teklif etse reddederdim (…) Bugün en önemli şey benim ödeyeceğimi değil, gerçeği takdir eden bir alıcı bulmak olacaktır. Umurumda değil para hakkında” dedi işadamı. 

Onun gelişinden bu yana, hem Twitter şirketi hem de onun adını taşıyan sosyal ağ köklü değişikliklere uğradı. Aslında, teknoloji dünyasında hemen hemen herkesin en çok sorguladığı sorunlardan biri, Musk’ın katılmasıyla şirketi etkileyen ve işgücünde %80’lik bir azalmayla sonuçlanan işten çıkarmaların sayısıdır.

Röportajda bundan da bahsetmişti. İşten çıkarmaların ” hiç eğlenceli olmadığını ve bazen acı verici olabileceğini” kaydetti ve şirketin “3 milyar dolarlık olumsuz bir nakit akışı durumuyla karşı karşıya olduğu için sert önlemlere ihtiyacı olduğunu” söyleyerek kendini haklı çıkardı .

Aslında, en son haberler Twitter’ın ana şirketi olan Twitter Inc’in , bir süper uygulama olan “X” projesini tanıtmayı amaçlayan başka bir Elon Musk kuruluşu olan X Corp ile birleştiğinde 11 Nisan Salı günü varlığının sona erdiğidir. Bu, kullanıcıların sipariş tesliminden sinema bileti satın almalarına ve Twitter akışı gibi bilgileri göndermelerine kadar her şeyi yapmasına olanak tanır.

Yorumlar

Sohbet odaları