Dünyada En Çok Kullanılan 5 Sosyal Ağ
Giderek daha fazla insan onları kullanıyor ve boş zamanlarını orada geçiriyor Sosyal...
Sosyal Ağlar | 17 Nisan 2023, Pazartesi

Dünyada En Çok Kullanılan 5 Sosyal Ağ

Giderek daha fazla insan onları kullanıyor ve boş zamanlarını orada geçiriyor.

Sosyal ağları nasıl seviyoruz! Ve her gün motive olan ve bunlardan en az birini kullanan daha fazla insan var. Dijital danışmanlık şirketi Kepios’a göre , sanılanın aksine, ölü değiller (Facebook da) çünkü sosyal ağların kullanıcıları yıldan yıla artmaya devam ediyor .

Ocak ayında Kepios, Global Digital Summary 2023 raporunu paylaşarak , farklı dijital platformların kullanımının 2022’nin aynı ayına göre %3,0 arttığını belirtti . Yani şu anda dünya çapında toplam 4.760 milyon kişi sosyal ağları kullanıyor.

Markalar, gazeteciler ve kamuoyunun en çok sorduğu sorulardan birinin “Dünyadaki en önemli sosyal medya platformu hangisi” olduğunu belirtirken , Mark Zuckerberg’in  “Birden fazla doğru yanıtı var” yanıtını verdiklerini belirtiyorlar. sosyal ağ Facebook liderliğini sürdürüyor. 

Bunlar, gezegenin her yerindeki insanlar tarafından en çok kullanılan sosyal ağlardır.

Danışmanın mevcut uygulamaların her biri için elde ettiği rakamlara göre Facebook , 2.958 milyon kullanıcıyla başı çekiyor. Onu 2.514 milyon ile YouTube takip ediyor ve üçüncü sırada önemli bir eşitlik var: Instagram ve WhatsApp aynı sayıda, yani 2.000 milyon kullanıcıya sahip.

Dördüncü ve beşinci sırayı Çin sosyal ağları alıyor: Wechat ve TikTok sırasıyla 1.309 ve 1.051 milyon aktif kişiyle. 

“Bu platformların aktif kullanımı için elimizdeki en bilgilendirici rakamlar bunlar, dolayısıyla dünyanın en çok kullanılan sosyal medya platformları sıralamamıza dahil ettiğimiz rakamlar bunlar” diye açıklıyorlar .

dünyada en çok kullanılan 5 sosyal ağ

 

Yorumlar

Sohbet odaları