Anasayfa

Yurttan

Ceren’in Buruk Doğum Günü

Ceren’in Buruk Doğum Günü

Türkiye günlerdir hunharca katledilen 20 yaşındaki Ceren Özdemir’i konuşuyor. Bale öğretmeni olan Ceren, hiçbir suçu yokken, bir caninin öldürme isteğinin kurbanı oldu. Ordu Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi 2. sınıfta eğitim gören, çok sevdiği bale gösterilerinde yer alan Ceren, hayallerine gencecik yaşında veda etti. Ailesinin ve binlerce insanın gözyaşıyla karatoprağa verilen Ceren’in bugün doğum günüydü. Eğer Özgür Arduç isimli cani, onu öldürmeseydi bugün mutlulukla sevdikleriyle doğum gününü kutlayacaktı Ceren.

Gözyaşıyla Kutlandı

Ailesinin gözbebeği ve arkadaş çevresince çok sevilen güzeller güzeli Ceren’in acısı tüm Türkiye’yi yasa boğdu. Bugün Twitter ve Instagram’da Ceren’in doğum gününü binlerce insan kutladı. Geride birbirinden güzel resimleri ve bale gösterilerinde çekilen görüntüleri kalan Ceren’in acılı ailesi acıyı bugün ikinci kez yaşıyor. Çok sevdiği kızının eşyalarına sarılıp annenin ağlayan annenin feryadı yürekleri dağladı.

İdam Tartışmaları Alevlendi

Bir caninin bıçak darbeleriyle 20 yaşında hayattan kopan Ceren’in ölümü, adalet sistemine dair tartışmalarıda yeniden gündeme getirdi. Yıllar evvel bir çocuğu yine aynı şekilde öldüren caninin açık cezaevine konulması en çok tartışılan konular arasında. 1 Aralık’ta kaldığı cezaevinden firar eden psikopat, günlerce öldürecek insan aradığını itiraf etmişti. Ülkemizde yaşanan hukuk skandallarına her gün bir yenisi eklenirken, çözümün bir türlü bulunamaması adeta vicdanları sızlattı. Hiçbir suçu olmayan masum bir çocuk ve gencecik bir kızın ölümü nedeniyle eleştrilen adalet sisteminin yeniden düzenlenmesi ve ‘idam’ tartışmalarının yeniden gündeme getirilmesi vatandaşların ortak talebi haline geldi.

 

YORUM BIRAKIN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mobil Sohbet