Anasayfa

Eğitim

ATA AÖF Sınav Soruları Yayınlandı mı?

ATA AÖF Sınav Soruları Yayınlandı mı?

Binlerce üniversite öğrencisinin 28-29 Aralık 2019 tarihinde yapılan Atatürk Üniversitesi final sınavları yapıldı. 3 oturumdan oluşan sınavda öğrenciler cumartesi günü sabah ve öğlen, pazar günüde sabah olmak üzere gerçekleştirilen sınavda ter döktü. Güz dönemi yarı yıl sonu olarak nitelendirilen dönemin final sınavlarıyla bitmesiyle öğrenciler birazda olsa rahat nefes aldı. Geçtiğimiz ay yapılan güz dönemi vize sınavlarının sonuçlarının geç açıklanmasıyla, gözler Atatürk Üniversitesi’nin üzerine çevrildi.

Gecikmeli Açıklandı

Her sınav sonrası sonuçları öğrenci portalından en geç 10 gün içerisinde yayınlayan üniversitenin bu defa ne zaman açıklayacağı büyük merak konusu. Öte yandan sınav öncesi öğrencilerin hangi okullarda sınavlara gireceği sınavdan en az 10 gün önce açıklanırken, bu defa gecikme yaşanması öğrencileri paniğe sevketti. Final sınavında görev almak isteyen görevlilerin belirlenme sürecininde son günlere kalması

Final sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından, bütünleme sınavlarının yapılacağı merkezlerin duyurulması öngörülüyor. Binlerce öğrencinin dört gözle bekleyeceği bütünleme sınavları ile başarısız derslerin verilmesi şansı tanınıyor. Her yıl güz dönemi ve bahar dönemi olarak 2 bölüme ayrılan eğitim döneminde, yapılan vize ve final sınavları ile öğrencileri sınav heyecanı sarıyor. Belirlenen okullarda, sorumlu oldukları dersleri vermeye çalışan öğrenciler, sonuçların açıklanmasını merakla bekliyor.

Uzaktan Eğitim Kolaylığı

Uzaktan eğitimle öğrencilere tanınan kolaylık sayesinde binlerce öğrenci üniversite diplomasına kavuşuyor. Öğrencilerden bir çoğu hem okuyarak hem çalışarak hayallerini gerçekleştirmenin sevincini yaşıyor. Öğrenmenin yaşının olmadığının göstergesi uzaktan eğitimle her yaştan insan öğrenci sıralarında sınavda emek harcıyor. Peki Atatürk Üniversitesi sınav sonuçlarını ne zaman açıklayacak?

Sınav Sonuçları Açıklanıyor

28-29 Aralık’ta yapılan sınav sonuçlarının en geç 10 gün içerisinde ATA AÖF tarafından duyurulması bekleniyor. Ayrıca yapılan sınavın soru ve cevap anahtarınında bir kaç gün içinde öğrencilerle paylaşılması gerçekleşecek.

Final sınavı soru ve cevaplarına erişmek isteyen öğrenciler ATA AÖF’ün sitesinden Tc kimlik numaraları yada öğrenci numaraları ve şifreleriyle erişim sağlayabilecek. Ayrıca üniversite tarafından bütünleme sınavlarının 1-2 Şubat 2020 tarihinde yapılacağıda yapılan duyurular arasında. Final sınavı sonuçlarına göre öğrencilerin bütünleme sınavına girip, girmeyeceği belirlenmiş olacak. Güz döneminin son bulmasıyla binlerce öğrenci rahat nefes alarak, yeni dönem için enerji ve moral depolayacak.

YORUM BIRAKIN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mobil Sohbet