Anasayfa

Yurttan

Ankaralıya Ekmek Şoku

Ankaralıya Ekmek Şoku

Asgari ücretin artışını fırsat bilen odalar zam yapma yarışına girdi. Ankara’da Fırıncılar Odası, ikinci kez zam kararı alarak vatandaşı isyan ettirdi. Üst üste yapılan zamlarla ne yapacağını şaşıran halk, müdahale edilmeyen zamlara adeta isyan ediyor. Daha önce Ankara’da ekmeğe un fiyatlarının artışını bahane ederek %25 oranında  zam yaparak 1 lira 20 kuruşa çıkaran fırıncılar, şimdide elektrik, su ve unun pahalılığını bahane ederek %20 oranında yeni fiyatlandırma gerçekleştirdi.

Dur Diyen Yok

Ekmeği 1 Nisan 2019 tarihinden beri 1 lira 20 kuruştan alan Ankaralılar, yeni yıldan itibaren artık 1 lira 50 kuruştan alacak. Türk insanının sofralarında olmazsa olmazı olan ekmeğin fiyatının bu denli artması, asgari ücretle geçinenleri kara kara düşündürüyor. Her fırsatta krizi fırsata çeviren ve her fırsatta yaptıkları zamları buldukları bahanelerle savunan odalara yetkililerden bir tepki gelecek mi merak konusu oldu.

Fırıncılardan Komik Savunma

Öte yapan zamlara ilişkin açıklama yapan fırıncılar, zamın makul olduğunu ve vatandaşın cebine dokunmayacağını söyleyerek adeta vatandaşların aklıyla dalga geçti. Yapılan bu zamlarla sofraların vazgeçilmezi ekmeği bile artık mumla arayacağımıza benziyor.

YORUM BIRAKIN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mobil Sohbet