Anasayfa

Yurttan

Acun Fox Tv’ye Savaş Açtı

Acun Fox Tv’ye Savaş Açtı

Tv8’in sahibi Acun Ilıcalı, Fox Tv’ye açtığı format davasını kazandı. Sevilen sunucu ve medya patronu Ilıcalı’nın kanalı TV8’de, uzun yıllardır yayınlanan ve Seda Sayan’ın sunduğu ‘Yemekteyiz’ programıyla raiting rekorları kırılıyor. Birbirinden hırslı yarışmacıların mutfaktaki maharetlerini sergiledikleri yarışmada, yaşanan polemiklerde izleyicinin dikkatini çekiyor. Geçtiğimiz sezon sunucu değişikliğiyle kan tazeleyen program, diğer televizyon kanallarınında benzer formatlarda yayın yapmasına rağmen zirveyi kimseye bırakmadı.

Bu Formata Servet Harcadık

Birbirinden eğlenceli programlarıyla her hafta izlenme oranlarında zirveleri gören Tv8’in patronu Ilıcalı, ‘Yemekteyiz’in haklarına sahip çıkarak, Fox Tv’de Zuhal Topal’ın sunduğu ‘Sofrada’ isimli programın çalıntı olduğunu ileri sürdü. Programların içerik ve montajlarından tutunda, dış ses gibi dikkat çeken unsurların bile birebir kopya olduğunu vurgulayan Ilıcalı, hukuğa başvurdu. Geçtiğimiz gün yapılan duruşmada, bilirkişi raporlarıyla ‘Sofrada’ isimli programın ‘birebir kopya’ olduğu vurgulanırken, Acun’un haklılığı kanıtlandı. Ünlü televizyoncu mahkeme kararı sonrası yaptığı açıklamada, programın birebir alınıp, düpedüz emek ve fikir hırsızlığının yapıldığını belirtti. Bundan sonrası için yayıncılıkta yapılacak hırsızlıklara bu davanın ibret olması gerektiğini açıklayan ünlü televizyoncu, sonuna kadar bu konuda çaba sarfedeceğini belirtti.

Malımı Çal, Emeğimi Çalma Vurgusu

Tv8 için çok emek verdiğini belirten başarılı medya patronu, izlenme oranlarında belirli bir yere gelebilmek için çok paralar harcadığını belirtti. Format sahiplerine servet harcayan Ilıcalı, Fox Tv’nin mahkemeyi kaybedeceğini anlayınca, avukatlar aracılığyla para teklifinde bile bulunduğunu söyledi. Yapılan emek hırsızlığını affetmeyen Acun,  ‘malımı çal, fikrimi çalma’ diyerek rakiplerine gözdağı verdi

 

YORUM BIRAKIN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mobil Sohbet